Princess Auto Players' Championship
Curling Scores
Princess Auto Players' Championship
|
| Draw Apr 14 - 8:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Tracy Fleury East St. Paul, MB |
![]() |
1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 2 | 0 | X | 5 | ||
| Kerri Einarson Gimli, MB |
0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | X | 4 | |||
Event Statistics
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.57 |
| PA/G: | 7.03 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.06 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
| Games: | 7 |
| Record: | 5W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.63 |
| PA/G: | 4.71 |
| Hammer Efficiency: | 0.48 |
| Steal Defense: | 0.12 |
| Force Efficiency: | 0.82 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Season Statistics
| Games: | 73 |
| Record: | 57W - 16L |
| Extra Ends: | 3W - 1L |
| One-Point Games: | 4W - 3L |
| PF/G: | 8.35 |
| PA/G: | 6.12 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
| Games: | 81 |
| Record: | 56W - 25L |
| Extra Ends: | 3W - 2L |
| One-Point Games: | 7W - 3L |
| PF/G: | 8.51 |
| PA/G: | 6.13 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Scoring Records - Season
HIGH END SCORE: HAMMER
> 6 in 3rd End vs. Thea Coburn (Sep 4, 2021)
HIGH END SCORE: STEAL
> 4 in 6th End vs. Laurie St-Georges (Sep 3, 2021)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 4 in 1st End vs. Emma Miskew (Jan 31, 2022)
> 4 in 3rd End vs. Anna Hasselborg (Nov 7, 2021)
> 4 in 5th End vs. Amber Holland (Oct 10, 2021)
> 4 in 1st End vs. Krysta Hilker (Sep 17, 2021)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 3 in 6th End vs. Eve Muirhead (Oct 9, 2021)
HIGH END SCORE: HAMMER
> 5 in 6th End vs. Casey Scheidegger (Nov 21, 2021)
HIGH END SCORE: STEAL
> 5 in 6th End vs. Darcy Robertson (Oct 8, 2021)
> 5 in 3rd End vs. Claire Booth (Oct 8, 2021)
> 5 in 1st End vs. Gabby Wood (Sep 18, 2021)
> 5 in 6th End vs. Selena Sturmay (Sep 17, 2021)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 5 in 2nd End vs. Mackenzie Zacharias (Feb 3, 2022)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 3 in 8th End vs. Jennifer Jones (Nov 23, 2021)
> 3 in 5th End vs. Eunjung Kim (Sep 12, 2021)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















