WFG Okotoks Mixed Doubles
Curling Scores
WFG Okotoks Mixed Doubles
Feb 12 - 13, 2022
|
| Draw Feb 13 - 11:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Sauder/Robinson Edmonton, AB |
0 | 0 | 3 | 3 | 1 | 1 | 0 | 2 | 10 | |||
| Brissette/Gira Okotoks, AB |
![]() |
4 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 8 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Sauder/Robinson
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 13.08 |
| PA/G: | 6.15 |
| Hammer Efficiency: | 0.56 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.57 |
Brissette/Gira
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.69 |
| PA/G: | 12.69 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.53 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Sauder/Robinson
Brissette/Gira
| Head To Head between Skips |
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














