Red Deer Elks Junior Mens Spiel
Curling Scores
Red Deer Elks Junior Mens Spiel
Jan 28 - 30, 2022
|
| Draw Jan 29 - 11:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| James Ballance Okotoks, AB |
0 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | X | 7 | |||
| Kaleb Lis Edmonton, AB |
![]() |
3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 3 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
James Ballance
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.09 |
| PA/G: | 7.88 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.25 |
| Steal Efficiency: | 0.53 |
Kaleb Lis
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.23 |
| PA/G: | 12.31 |
| Hammer Efficiency: | 0.17 |
| Steal Defense: | 0.72 |
| Force Efficiency: | 0.29 |
| Steal Efficiency: | 0.13 |
Season Statistics
James Ballance
| Games: | 13 |
| Record: | 6W - 7L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.04 |
| PA/G: | 7.41 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.36 |
| Force Efficiency: | 0.73 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Kaleb Lis
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.83 |
| PA/G: | 12.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.13 |
| Steal Defense: | 0.76 |
| Force Efficiency: | 0.00 |
| Steal Efficiency: | 0.57 |
Scoring Records - Season
James Ballance
Kaleb Lis
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














