International Bernese Ladies Cup
Curling Scores
International Bernese Ladies Cup
Jan 27 - 30, 2022
|
| Draw Jan 28 - 8:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Lisa Muhmenthaler Bern, SUI |
![]() |
1 | 1 | 2 | 1 | 0 | 1 | 1 | X | 7 | ||
| Amy MacDonald Stirling, SCO |
0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 1 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Lisa Muhmenthaler
| Games: | 6 |
| Record: | 2W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.38 |
| PA/G: | 9.05 |
| Hammer Efficiency: | 0.09 |
| Steal Defense: | 0.57 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.47 |
Amy MacDonald
| Games: | 6 |
| Record: | 2W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.91 |
| PA/G: | 9.32 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.36 |
| Steal Efficiency: | 0.11 |
Season Statistics
Lisa Muhmenthaler
| Games: | 38 |
| Record: | 17W - 21L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 7.16 |
| PA/G: | 7.57 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Amy MacDonald
| Games: | 35 |
| Record: | 18W - 17L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 7.80 |
| PA/G: | 7.94 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Scoring Records - Season
Lisa Muhmenthaler
Amy MacDonald
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














