Everest Canadian Senior Men's Curling Championship
Curling Scores
Everest Canadian Senior Men's Curling Championship
Dec 6 - 12, 2021
|
| Draw Dec 8 - 8:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Nova Scotia O'Leary, A |
0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | X | 5 | |||
| Northwest Territories Hudy, G |
![]() |
1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 3 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Nova Scotia
| Games: | 9 |
| Record: | 5W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 7.46 |
| PA/G: | 7.30 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Northwest Territories
| Games: | 9 |
| Record: | 0W - 9L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.19 |
| PA/G: | 11.45 |
| Hammer Efficiency: | 0.09 |
| Steal Defense: | 0.42 |
| Force Efficiency: | 0.25 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Nova Scotia
Northwest Territories
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












