Sentinel Storage Alberta Scotties - Qualifier
Curling Scores
Sentinel Storage Alberta Scotties - Qualifier
Nov 26 - 28, 2021
|
| Draw Nov 27 - 9:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Krysta Hilker Edmonton, AB |
![]() |
0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 5 | ||
| Adele Kezama St Albert, AB |
0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Krysta Hilker
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.05 |
| PA/G: | 5.61 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.11 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Adele Kezama
| Games: | 3 |
| Record: | 3W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.77 |
| PA/G: | 5.81 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.14 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Krysta Hilker
Adele Kezama
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















