Ponoka U18 Junior Bonspiel
Curling Scores
Ponoka U18 Junior Bonspiel
Nov 26 - 28, 2021
|
| Draw Nov 28 - 10:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Cortland Sonnenberg Grande Prairie, AB |
0 | X | 0 | |||||||||
| Jordan Bauer , AB |
1 | X | 1 | |||||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Cortland Sonnenberg
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.81 |
| PA/G: | 6.13 |
| Hammer Efficiency: | 0.23 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Jordan Bauer
| Games: | 6 |
| Record: | 1W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.71 |
| PA/G: | 9.43 |
| Hammer Efficiency: | 0.23 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.23 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Cortland Sonnenberg
Jordan Bauer
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026











