Challenge Casino de Charlevoix
Curling Scores
Challenge Casino de Charlevoix
Nov 25 - 28, 2021
|
| Draw Nov 26 - 9:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Paul Flemming Halifax, NS |
![]() |
1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 6 | ||
| Francois Roberge Etchemin, QC |
0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Paul Flemming
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.88 |
| PA/G: | 4.79 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.04 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Francois Roberge
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.54 |
| PA/G: | 5.96 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Paul Flemming
Francois Roberge
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















