SaskTel Curling Stadium Swift Current Doubles
Curling Scores
SaskTel Curling Stadium Swift Current Doubles
Nov 26 - 28, 2021
|
| Draw Nov 27 - 2:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Englot/Schneider Regina, SK |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | X | 4 | |||
| Hersikorn/Laycock Saskatoon, SK |
![]() |
2 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 4 | X | 10 | ||
Event Statistics
Englot/Schneider
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.39 |
| PA/G: | 10.65 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.13 |
Hersikorn/Laycock
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.56 |
| PA/G: | 5.83 |
| Hammer Efficiency: | 0.53 |
| Steal Defense: | 0.07 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.48 |
Season Statistics
Englot/Schneider
| Games: | 25 |
| Record: | 12W - 13L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 8.21 |
| PA/G: | 8.73 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.51 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Scoring Records - Season
Englot/Schneider
Hersikorn/Laycock
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















