GOLDLINE Sherbrooke Mixed Doubles
Curling Scores
GOLDLINE Sherbrooke Mixed Doubles
Nov 19 - 21, 2021
|
| Draw Nov 21 - 4:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Desjardins/Desjardins Saguenay, QC |
![]() |
1 | 2 | 0 | 3 | 0 | 3 | X | X | 9 | ||
| Cheal/Cheal Valleyfield, QC |
0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | X | 2 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Desjardins/Desjardins
| Games: | 6 |
| Record: | 6W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 13.33 |
| PA/G: | 4.87 |
| Hammer Efficiency: | 0.61 |
| Steal Defense: | 0.06 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.48 |
Cheal/Cheal
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.65 |
| PA/G: | 7.06 |
| Hammer Efficiency: | 0.69 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Desjardins/Desjardins
Cheal/Cheal
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














