Original 16 Tour Bonspiel
Curling Scores
Original 16 Tour Bonspiel
Nov 12 - 14, 2021
|
| Draw Nov 13 - 9:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Kyler Kurina Calgary, AB |
0 | 0 | 0 | 0 | X | 0 | ||||||
| Parker Konschuh Calgary, AB |
![]() |
0 | 2 | 1 | 4 | X | 7 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Kyler Kurina
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 3W - 0L |
| One-Point Games: | 3W - 0L |
| PF/G: | 5.95 |
| PA/G: | 9.19 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.44 |
| Force Efficiency: | 0.27 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Parker Konschuh
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 8.97 |
| PA/G: | 7.69 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.16 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Kyler Kurina
Parker Konschuh
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















