Pacific-Asia Curling Championships
Curling Scores
Pacific-Asia Curling Championships
Nov 7 - 13, 2021
|
| Draw Nov 9 - 8:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Hong Kong Chang, J |
![]() |
0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 5 | |||
| Korea Kim, C |
1 | 2 | 0 | 4 | 1 | 0 | 2 | 1 | X | 11 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Hong Kong
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.92 |
| PA/G: | 7.74 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.36 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.43 |
Korea
| Games: | 8 |
| Record: | 7W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.67 |
| PA/G: | 5.83 |
| Hammer Efficiency: | 0.54 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.68 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Hong Kong
Korea
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















