Challenge Nord-Ouest Air Creebec
Curling Scores
Challenge Nord-Ouest Air Creebec
Oct 28 - 31, 2021
|
| Draw Oct 29 - 8:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Zackary Wise Montreal , QC |
![]() |
2 | 0 | 2 | 2 | 0 | 3 | 1 | X | 10 | ||
| Gerry Savoie Val-d'Or, QC |
0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | X | 4 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Zackary Wise
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.39 |
| PA/G: | 7.10 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.70 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Gerry Savoie
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.80 |
| PA/G: | 10.40 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.40 |
| Force Efficiency: | 0.25 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Season Statistics
Zackary Wise
| Games: | 21 |
| Record: | 8W - 13L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 6.51 |
| PA/G: | 8.53 |
| Hammer Efficiency: | 0.21 |
| Steal Defense: | 0.34 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.37 |
Scoring Records - Season
Zackary Wise
Gerry Savoie
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














