Lakeshore U21 Girls Spiel
Curling Scores
Lakeshore U21 Girls Spiel
Oct 22 - 24, 2021
|
| Draw Oct 24 - 11:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Rachel McLean , NS |
0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 3 | |||
| Allyson McNutt , NS |
![]() |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 1 | 6 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Rachel McLean
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.33 |
| PA/G: | 8.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.21 |
| Steal Defense: | 0.40 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Allyson McNutt
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.56 |
| PA/G: | 6.10 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Rachel McLean
Allyson McNutt
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
March 31, 2026
Scotland's Team Whyte wasted no time in registering their fourth successive win at the LGT World Men’s Curling Championship as they defeated a dangerous Italy team 9-3 in the minimum six ends in Utah.
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












