Kuntai World Wheelchair Curling Championship
Curling Scores
Kuntai World Wheelchair Curling Championship
Oct 23 - 30, 2021
|
| Draw Oct 24 - 9:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Korea Jang, J |
![]() |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | X | 2 | |||
| United States Thums, M |
0 | 1 | 2 | 3 | 2 | 0 | X | 8 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Korea
| Games: | 11 |
| Record: | 4W - 7L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 6.17 |
| PA/G: | 8.40 |
| Hammer Efficiency: | 0.17 |
| Steal Defense: | 0.48 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.43 |
United States
| Games: | 14 |
| Record: | 9W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 8.64 |
| PA/G: | 6.99 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.51 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Korea
United States
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















