Kuntai World Wheelchair Curling Championship
Curling Scores
Kuntai World Wheelchair Curling Championship
Oct 23 - 30, 2021
|
| Draw Oct 24 - 2:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Switzerland Decorvet, E |
![]() |
1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 3 | ||
| Canada Ideson, M |
0 | 2 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | X | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Switzerland
| Games: | 11 |
| Record: | 2W - 9L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.26 |
| PA/G: | 11.28 |
| Hammer Efficiency: | 0.15 |
| Steal Defense: | 0.51 |
| Force Efficiency: | 0.35 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Canada
| Games: | 12 |
| Record: | 7W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 7.64 |
| PA/G: | 6.40 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Switzerland
Canada
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












