Kuntai World Wheelchair Curling Championship
Curling Scores
Kuntai World Wheelchair Curling Championship
Oct 23 - 30, 2021
|
| Draw Oct 23 - 7:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Switzerland Decorvet, E |
![]() |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | 1 | |||
| Norway Stordahl, J |
1 | 2 | 0 | 2 | 2 | 1 | X | 8 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Switzerland
| Games: | 11 |
| Record: | 2W - 9L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.26 |
| PA/G: | 11.28 |
| Hammer Efficiency: | 0.15 |
| Steal Defense: | 0.51 |
| Force Efficiency: | 0.35 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Norway
| Games: | 11 |
| Record: | 5W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 7.16 |
| PA/G: | 7.78 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.37 |
| Force Efficiency: | 0.32 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Switzerland
Norway
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












