Norway Open Mixed Doubles
Curling Scores
Norway Open Mixed Doubles
Oct 22 - 24, 2021
|
| Draw Oct 22 - 8:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Ronning/Braenden Lillehammer, NOR |
2 | 1 | 2 | 3 | 0 | 4 | X | X | 12 | |||
| Wolla/Bjoerseth Hedmarken, NOR |
![]() |
0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | X | 1 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Ronning/Braenden
| Games: | 7 |
| Record: | 6W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.77 |
| PA/G: | 5.11 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.37 |
| Force Efficiency: | 0.80 |
| Steal Efficiency: | 0.64 |
Wolla/Bjoerseth
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 3.21 |
| PA/G: | 18.93 |
| Hammer Efficiency: | 0.05 |
| Steal Defense: | 0.70 |
| Force Efficiency: | 0.00 |
| Steal Efficiency: | 0.13 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Ronning/Braenden
Wolla/Bjoerseth
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












