Curling Masters Champery
Curling Scores
Curling Masters Champery
Oct 14 - 17, 2021
|
| Draw Oct 16 - 3:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Andrin Schnider Schauffhausen, SUI |
![]() |
0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 2 | |||
| Luca Rizzolli Trentino, ITA |
0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6 | X | 8 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Andrin Schnider
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.58 |
| PA/G: | 9.09 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.20 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Luca Rizzolli
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.33 |
| PA/G: | 6.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Andrin Schnider
Luca Rizzolli
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















