Curling Masters Champery
Curling Scores
Curling Masters Champery
Oct 14 - 17, 2021
|
| Draw Oct 14 - 2:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Marco Hoesli Glarus, SUI |
![]() |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 4 | ||
| Cameron Bryce Stirling, SCO |
0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Marco Hoesli
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.18 |
| PA/G: | 6.82 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Cameron Bryce
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.88 |
| PA/G: | 9.41 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Marco Hoesli
Cameron Bryce
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















