Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5)
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Torchlight Brewing Classic

Sep 24 - 26, 2021
Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Rob Nobert
Vernon, BC
   1  0  0  2  2  1  X    6  
Matthew McCrady
New Westminster, BC
     0  0  1  0  0  0  X    1  
View Current Draw
  Admin   REFRESH 
Skip:
Player Photo
Rob
Nobert
Third:
Player Photo
Kelly
McQuiggan
Second:
Player Photo
Jesse
Monette
Lead:
No Photo
Cam
Weir
Skip:
No Photo
Matthew
McCrady
Third:
Player Photo
Alex
Horvath
Second:
No Photo
Breyden
Carpenter
Lead:
Player Photo
Logan
Miron

Event Statistics

Rob Nobert
Games: 6  
Record: 5W - 1L  
Extra Ends: 0W - 0L  
One-Point Games: 0W - 0L  
PF/G: 10.75  
PA/G: 3.75  
Hammer Efficiency: 0.50  
Steal Defense: 0.30  
Force Efficiency: 0.86  
Steal Efficiency: 0.55  
Matthew McCrady
Games: 6  
Record: 4W - 2L  
Extra Ends: 1W - 1L  
One-Point Games: 1W - 1L  
PF/G: 6.12  
PA/G: 5.92  
Hammer Efficiency: 0.37  
Steal Defense: 0.32  
Force Efficiency: 0.46  
Steal Efficiency: 0.30  

Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5)
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑