Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5)
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Cargill Curling Training Centre MCT Mixed Doubles

Sep 24 - 26, 2021
Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Beaumont/Michaleski
Winnipeg, MB
   0  2  0  1  2  0  0  3  8  
Hamblin/Hamblin
Morris, MB
     1  0  2  0  0  1  1  0  5  
View Current Draw
  Admin   REFRESH 
Skip:
No Photo
Kristen
Beaumont
Third:
No Photo
Steven
Michaleski
Second:
Player Photo

Lead:
Player Photo

Skip:
No Photo
Chris
Hamblin
Third:
Player Photo
Lorne
Hamblin
Second:
Player Photo

Lead:
Player Photo

Event Statistics

Beaumont/Michaleski
Games: 6  
Record: 2W - 4L  
Extra Ends: 0W - 0L  
One-Point Games: 0W - 0L  
PF/G: 7.30  
PA/G: 11.35  
Hammer Efficiency: 0.24  
Steal Defense: 0.50  
Force Efficiency: 0.30  
Steal Efficiency: 0.33  
Hamblin/Hamblin
Games: 6  
Record: 0W - 6L  
Extra Ends: 0W - 0L  
One-Point Games: 0W - 0L  
PF/G: 5.79  
PA/G: 12.89  
Hammer Efficiency: 0.24  
Steal Defense: 0.48  
Force Efficiency: 0.17  
Steal Efficiency: 0.29  

Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5)
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑