Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5)
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Chairman's Cup

Sep 25 - 27, 2021
Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Score 
JaeBeom Lee
Gyeongsan, KOR
   1  0  2  0  0  2  1  0  2  X  8  
Jongduk Park
Gyeonggido, KOR
     0  1  0  0  1  0  0  1  0  X  3  
View Current Draw
  Admin   REFRESH 
Skip:
No Photo
JaeBeom
Lee
Third:
No Photo
Eunbin
Kim
Second:
No Photo
Jeongmin
Pyo
Lead:
No Photo
Jaehyeok
Choi
Skip:
Player Photo
Jongduk
Park
Third:
No Photo
Yeongseok
Jeong
Second:
No Photo
Seunghoon
Oh
Lead:
Player Photo
Kibok
Lee

Event Statistics

JaeBeom Lee
Games: 4  
Record: 4W - 0L  
Extra Ends: 0W - 0L  
One-Point Games: 0W - 0L  
PF/G: 10.30  
PA/G: 3.03  
Hammer Efficiency: 0.82  
Steal Defense: 0.07  
Force Efficiency: 0.86  
Steal Efficiency: 0.50  
Jongduk Park
Games: 4  
Record: 2W - 2L  
Extra Ends: 0W - 0L  
One-Point Games: 0W - 0L  
PF/G: 8.79  
PA/G: 8.18  
Hammer Efficiency: 0.47  
Steal Defense: 0.25  
Force Efficiency: 0.45  
Steal Efficiency: 0.15  

Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5)
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑