Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5)
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Alliston Curling Club Cash Spiel

Sep 23 - 26, 2021
Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Brandon Tippin
Owen Sound, ON
   2  0  0  1  0  3  0  0  6  
Al Hutchinson
Owen Sound, ON
     0  3  1  0  2  0  0  1  7  
View Current Draw
  Admin   REFRESH 
Skip:
Player Photo
Brandon
Tippin
Third:
No Photo
Tim
Cornfield
Second:
Player Photo

Lead:
No Photo
Courtney
Gilder
Skip:
No Photo
Al
Hutchinson
Third:
No Photo
Kevin
Daniel
Second:
Player Photo
Daryl
Shane
Lead:
No Photo
Don
Shane

Event Statistics

Brandon Tippin
Games: 5  
Record: 2W - 3L  
Extra Ends: 0W - 0L  
One-Point Games: 0W - 0L  
PF/G: 9.00  
PA/G: 9.00  
Hammer Efficiency: 0.55  
Steal Defense: 0.24  
Force Efficiency: 0.50  
Steal Efficiency: 0.11  
Al Hutchinson
Games: 5  
Record: 4W - 1L  
Extra Ends: 0W - 0L  
One-Point Games: 0W - 0L  
PF/G: 7.75  
PA/G: 6.75  
Hammer Efficiency: 0.35  
Steal Defense: 0.17  
Force Efficiency: 0.46  
Steal Efficiency: 0.32  

Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5)
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑