Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5)
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

The Challenger

Sep 24 - 26, 2021
Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Eve Muirhead
Stirling, UK
   2  2  0  2  0  4  X  X  10  
Gina Aitken
Stirling, UK
     0  0  1  0  1  0  X  X  2  
View Current Draw
  Admin   REFRESH 
Skip:
Player Photo
Eve
Muirhead
Third:
Player Photo
Vicky
Wright
Second:
Player Photo
Jennifer
Dodds
Lead:
Player Photo
Hailey
Duff
Fourth:
Player Photo
Rebecca
Morrison
Skip:
Player Photo
Gina
Aitken
Second:
Player Photo
Sophie
Sinclair
Lead:
Player Photo
Hailey
Duff

Event Statistics

Eve Muirhead
Games: 6  
Record: 5W - 1L  
Extra Ends: 0W - 0L  
One-Point Games: 0W - 0L  
PF/G: 9.30  
PA/G: 5.35  
Hammer Efficiency: 0.45  
Steal Defense: 0.15  
Force Efficiency: 0.62  
Steal Efficiency: 0.35  
Gina Aitken
Games: 4  
Record: 0W - 4L  
Extra Ends: 0W - 0L  
One-Point Games: 0W - 0L  
PF/G: 4.40  
PA/G: 13.60  
Hammer Efficiency: 0.27  
Steal Defense: 0.36  
Force Efficiency: 0.18  
Steal Efficiency: 0.07  

Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5)
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑