Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5)
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Russian Mixed Doubles Trials - Leg 1

Sep 21 - 25, 2021
Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Sidorova/Timofeev
Moscow, RUS
   3  0  1  0  1  1  2  X  8  
Samoilik/Vaskov
Krasnoyarsk, RUS
     0  0  0  2  0  0  0  X  2  
View Current Draw
  Admin   REFRESH 
Skip:
Player Photo
Anna
Sidorova
Third:
No Photo
Alexey
Timofeev
Second:
Player Photo

Lead:
Player Photo

Skip:
No Photo
Anna
Samoilik
Third:
No Photo
Mikhail
Vaskov
Second:
Player Photo

Lead:
Player Photo

Event Statistics

Sidorova/Timofeev
Games: 10  
Record: 8W - 2L  
Extra Ends: 0W - 0L  
One-Point Games: 0W - 0L  
PF/G: 9.59  
PA/G: 6.44  
Hammer Efficiency: 0.33  
Steal Defense: 0.21  
Force Efficiency: 0.62  
Steal Efficiency: 0.30  
Samoilik/Vaskov
Games: 10  
Record: 5W - 5L  
Extra Ends: 0W - 0L  
One-Point Games: 0W - 0L  
PF/G: 7.47  
PA/G: 8.00  
Hammer Efficiency: 0.33  
Steal Defense: 0.30  
Force Efficiency: 0.63  
Steal Efficiency: 0.16  

Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5)
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑