Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5)
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Russian Mixed Doubles Trials - Leg 1

Sep 21 - 25, 2021
Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  EE  Score 
Ezekh/Stukalskiy
Moscow, RUS
     0  2  0  1  0  1  0  2  0  6  
Moskaleva/Eremin
Moscow, RUS
   1  0  2  0  1  0  2  0  1  7  
View Current Draw
  Admin   REFRESH 
Skip:
Player Photo
Nkeiruka
Ezekh
Third:
Player Photo
Alexey
Stukalskiy
Second:
Player Photo

Lead:
Player Photo

Skip:
Player Photo
Anastasia
Moskaleva
Third:
Player Photo
Alexander
Eremin
Second:
Player Photo

Lead:
Player Photo

Event Statistics

Ezekh/Stukalskiy
Games: 10  
Record: 3W - 7L  
Extra Ends: 0W - 0L  
One-Point Games: 0W - 0L  
PF/G: 6.59  
PA/G: 7.93  
Hammer Efficiency: 0.26  
Steal Defense: 0.18  
Force Efficiency: 0.65  
Steal Efficiency: 0.21  
Moskaleva/Eremin
Games: 10  
Record: 5W - 5L  
Extra Ends: 0W - 0L  
One-Point Games: 0W - 0L  
PF/G: 7.47  
PA/G: 7.35  
Hammer Efficiency: 0.32  
Steal Defense: 0.20  
Force Efficiency: 0.59  
Steal Efficiency: 0.24  

Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5)
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑