Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5)
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Canadian Curling PRE-Trials Direct-Entry Event

Sep 22 - 26, 2021
Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Score 
Jill Brothers
Halifax, NS
     0  2  0  2  0  0  3  1  0  X  8  
Jessie Hunkin
North Battleford, SK
   1  0  1  0  3  0  0  0  1  X  6  
View Current Draw | Watch Live Curling!Watch Replay |
  Admin   REFRESH 
Skip:
Player Photo
Jill
Brothers
Third:
Player Photo
Erin
Carmody
Second:
Player Photo
Sarah
Murphy
Lead:
Player Photo
Jennifer
Brine
Skip:
No Photo
Jessie
Hunkin
Third:
Player Photo
Kristen
Streifel
Second:
Player Photo
Becca
Hebert
Lead:
Player Photo
Dayna
Demers

Event Statistics

Jill Brothers
Games: 7  
Record: 5W - 2L  
Extra Ends: 0W - 1L  
One-Point Games: 0W - 0L  
PF/G: 7.79  
PA/G: 6.03  
Hammer Efficiency: 0.37  
Steal Defense: 0.27  
Force Efficiency: 0.70  
Steal Efficiency: 0.31  
Jessie Hunkin
Games: 6  
Record: 3W - 3L  
Extra Ends: 0W - 0L  
One-Point Games: 0W - 1L  
PF/G: 10.00  
PA/G: 5.66  
Hammer Efficiency: 0.44  
Steal Defense: 0.20  
Force Efficiency: 0.43  
Steal Efficiency: 0.45  

Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5)
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑