Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5)
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

ATB Okotoks Classic

Sep 23 - 26, 2021
Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Ross Whyte
Stirling, SCO
     0  0  1  0  0  0  X    1  
Kevin Koe
Calgary, AB
   0  2  0  2  1  1  X    6  
View Current Draw | Watch Live Curling!Watch Replay |
  Admin   REFRESH 
Skip:
Player Photo
Ross
Whyte
Third:
Player Photo
Robin
Brydone
Second:
Player Photo
Duncan
McFadzean
Lead:
Player Photo
Euan
Kyle
Skip:
Player Photo
Kevin
Koe
Third:
Player Photo
John
Morris
Second:
Player Photo
B.J.
Neufeld
Lead:
Player Photo
Ben
Hebert

Event Statistics

Ross Whyte
Games: 5  
Record: 4W - 1L  
Extra Ends: 0W - 0L  
One-Point Games: 2W - 0L  
PF/G: 7.27  
PA/G: 5.76  
Hammer Efficiency: 0.47  
Steal Defense: 0.22  
Force Efficiency: 0.75  
Steal Efficiency: 0.07  
Kevin Koe
Games: 5  
Record: 5W - 0L  
Extra Ends: 1W - 0L  
One-Point Games: 1W - 0L  
PF/G: 9.43  
PA/G: 3.43  
Hammer Efficiency: 0.77  
Steal Defense: 0.00  
Force Efficiency: 0.50  
Steal Efficiency: 0.47  

Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5)
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑