Anita Cochrane Memorial Junior Women
Curling Scores
Anita Cochrane Memorial Junior Women
Sep 16 - 19, 2021
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Gracelyn Richards Comox Valley, BC |
![]() |
0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | X | 2 | ||
| Emily Bowles Delta, BC |
1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 4 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Gracelyn Richards
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 8.60 |
| PA/G: | 5.58 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Emily Bowles
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 7.95 |
| PA/G: | 6.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.37 |
| Force Efficiency: | 0.83 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Gracelyn Richards
Emily Bowles
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















