Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5)
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

WCT Tallinn Mixed Doubles International

Sep 16 - 19, 2021
Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Grandy/Magan
Zoetermeer, NED
   1  0  3  0  0  0  0  0  4  
Paulova/Paul
Prague, CZE
     0  1  0  2  1  1  1  1  7  
View Current Draw | Watch Live Curling!Watch Replay |
  Admin   REFRESH 
Skip:
Player Photo
Clancy
Grandy
Third:
No Photo
Alexander
Magan
Second:
Player Photo

Lead:
Player Photo

Skip:
Player Photo
Zuzana
Paulova
Third:
Player Photo
Tomas
Paul
Second:
Player Photo

Lead:
Player Photo

Event Statistics

Grandy/Magan
Games: 5  
Record: 3W - 2L  
Extra Ends: 0W - 0L  
One-Point Games: 0W - 0L  
PF/G: 10.00  
PA/G: 8.38  
Hammer Efficiency: 0.42  
Steal Defense: 0.37  
Force Efficiency: 0.45  
Steal Efficiency: 0.39  
Paulova/Paul
Games: 7  
Record: 7W - 0L  
Extra Ends: 0W - 0L  
One-Point Games: 2W - 0L  
PF/G: 9.40  
PA/G: 6.20  
Hammer Efficiency: 0.38  
Steal Defense: 0.27  
Force Efficiency: 0.46  
Steal Efficiency: 0.46  

Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5)
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑