Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5)
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

WCT Tallinn Mixed Doubles International

Sep 16 - 19, 2021
Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Barone/Veidemanis
Riga, LAT
   1  2  1  1  0  0  0  X  5  
Szekeres/Nagy
Budapest, HUN
     0  0  0  0  1  1  1  X  3  
View Current Draw | Watch Live Curling!Watch Replay |
  Admin   REFRESH 
Skip:
No Photo
Daina
Barone
Third:
Player Photo
Arnis
Veidemanis
Second:
Player Photo

Lead:
Player Photo

Skip:
Player Photo
Ildiko
Szekeres
Third:
Player Photo
Gyorgy
Nagy
Second:
Player Photo

Lead:
Player Photo

Event Statistics

Barone/Veidemanis
Games: 5  
Record: 1W - 4L  
Extra Ends: 0W - 0L  
One-Point Games: 0W - 2L  
PF/G: 5.67  
PA/G: 8.67  
Hammer Efficiency: 0.18  
Steal Defense: 0.65  
Force Efficiency: 0.63  
Steal Efficiency: 0.38  
Szekeres/Nagy
Games: 5  
Record: 0W - 5L  
Extra Ends: 0W - 0L  
One-Point Games: 0W - 0L  
PF/G: 6.05  
PA/G: 9.47  
Hammer Efficiency: 0.21  
Steal Defense: 0.53  
Force Efficiency: 0.45  
Steal Efficiency: 0.42  

Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5)
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑