Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5)
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

WCT Tallinn Mixed Doubles International

Sep 16 - 19, 2021
Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Madisson/Kukner
Tallinn, EST
     0  2  3  0  1  0  0  0  6  
Kapp/Muskatewitz
Fuessen, GER
   1  0  0  1  0  1  2  3  8  
View Current Draw | Watch Live Curling!Watch Replay |
  Admin   REFRESH 
Skip:
Player Photo
Triin
Madisson
Third:
Player Photo
Karl
Kukner
Second:
Player Photo

Lead:
Player Photo

Skip:
No Photo
Lena
Kapp
Third:
Player Photo
Marc
Muskatewitz
Second:
Player Photo

Lead:
Player Photo

Event Statistics

Madisson/Kukner
Games: 5  
Record: 2W - 3L  
Extra Ends: 0W - 0L  
One-Point Games: 0W - 0L  
PF/G: 9.43  
PA/G: 7.71  
Hammer Efficiency: 0.44  
Steal Defense: 0.38  
Force Efficiency: 0.73  
Steal Efficiency: 0.42  
Kapp/Muskatewitz
Games: 5  
Record: 3W - 2L  
Extra Ends: 0W - 0L  
One-Point Games: 1W - 1L  
PF/G: 10.00  
PA/G: 8.38  
Hammer Efficiency: 0.32  
Steal Defense: 0.26  
Force Efficiency: 0.42  
Steal Efficiency: 0.33  

Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5)
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑