World Mixed Doubles Curling Championship
Curling Scores
World Mixed Doubles Curling Championship
May 17 - 23, 2021
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Czech Republic Paulova/Paul |
![]() |
0 | 3 | 1 | 1 | 0 | 2 | 2 | X | 9 | ||
| Australia Gill/Hewitt |
1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | X | 3 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Czech Republic
| Games: | 10 |
| Record: | 6W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 3L |
| PF/G: | 8.05 |
| PA/G: | 6.36 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.46 |
Australia
| Games: | 9 |
| Record: | 3W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 7.88 |
| PA/G: | 9.70 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.42 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Czech Republic
Australia
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















