Russian Men's Curling Championship
Curling Scores
Russian Men's Curling Championship
Dec 3 - 9, 2020
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Vadim Raev Moscow, RUS |
![]() |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 6 | ||
| Oleg Krasikov St. Petersburg, RUS |
0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 4 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Vadim Raev
| Games: | 9 |
| Record: | 4W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.71 |
| PA/G: | 7.89 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Oleg Krasikov
| Games: | 9 |
| Record: | 4W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.79 |
| PA/G: | 7.04 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Vadim Raev
Oleg Krasikov
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Vadim Raev | ||
| Oleg Krasikov | ||
Recent News
Recent
April 24, 2026
After emerging on the global stage at senior level last month, Katie McMillan is feeling all the more ready for the challenge as she and partner Angus Bryce prepare to represent Scotland at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva over the next week (April 25 - May 2).
-
April 23, 2026
-
April 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













