Stu Sells 1824 Halifax Classic
Curling Scores
Stu Sells 1824 Halifax Classic
Nov 12 - 15, 2020
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Scott Jones Moncton, NB |
0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 3 | 0 | X | 5 | |||
| Brent MacDougall Halifax, NS |
![]() |
0 | 1 | 4 | 0 | 2 | 0 | 1 | X | 8 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Scott Jones
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.71 |
| PA/G: | 9.29 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.75 |
| Steal Efficiency: | 0.07 |
Brent MacDougall
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.68 |
| PA/G: | 8.42 |
| Hammer Efficiency: | 0.19 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.23 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Scott Jones
Brent MacDougall
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Scott Jones | ||
| Brent MacDougall | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















