Banff U18 Junior Mens Spiel
Curling Scores
Banff U18 Junior Mens Spiel
Oct 30 - Nov 1, 2020
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Matthew Perozak Leduc, AB |
1 | 3 | 4 | 0 | 1 | 0 | 1 | X | 10 | |||
| Clarence Cheung Crestwood, AB |
0 | 0 | 0 | 4 | 0 | 1 | 0 | X | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Matthew Perozak
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.76 |
| PA/G: | 8.92 |
| Hammer Efficiency: | 0.11 |
| Steal Defense: | 0.42 |
| Force Efficiency: | 0.36 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Clarence Cheung
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.64 |
| PA/G: | 7.95 |
| Hammer Efficiency: | 0.11 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.73 |
| Steal Efficiency: | 0.37 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Matthew Perozak
Clarence Cheung
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026











