Martensville Mixed Doubles League
Curling Scores
Martensville Mixed Doubles League
Oct 16 - 18, 2020
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Hoag/Grindheim Regina, SK |
0 | 0 | 1 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 4 | |||
| Engel/Sutherland Saskatoon, SK |
![]() |
1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | 1 | 7 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Hoag/Grindheim
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.74 |
| PA/G: | 11.58 |
| Hammer Efficiency: | 0.10 |
| Steal Defense: | 0.70 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.44 |
Engel/Sutherland
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.19 |
| PA/G: | 9.52 |
| Hammer Efficiency: | 0.15 |
| Steal Defense: | 0.54 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Hoag/Grindheim
Engel/Sutherland
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












