Okotoks U18 Womens Spiel
Curling Scores
Okotoks U18 Womens Spiel
Oct 1 - 4, 2020
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Hannah Northwood Airdrie, AB |
0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 4 | X | 8 | |||
| Kayleigh Shannon Lethbridge, AB |
![]() |
1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | X | 4 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Hannah Northwood
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.32 |
| PA/G: | 7.56 |
| Hammer Efficiency: | 0.16 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.48 |
Kayleigh Shannon
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.42 |
| PA/G: | 8.16 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Hannah Northwood
Kayleigh Shannon
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 14, 2026
-
February 27, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












