GOLDLINE Mixed Doubles Tour Finals
Curling Scores
GOLDLINE Mixed Doubles Tour Finals
Sep 18 - 20, 2020
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Sanscartier/Caron Boucherville, QC |
![]() |
1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 2 | 1 | X | 8 | |||
| Nicholls/deWaard Buckingham, QC |
0 | 2 | 0 | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | X | 6 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Sanscartier/Caron
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.23 |
| PA/G: | 6.74 |
| Hammer Efficiency: | 0.28 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.36 |
| Steal Efficiency: | 0.56 |
Nicholls/deWaard
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.67 |
| PA/G: | 8.22 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Sanscartier/Caron
Nicholls/deWaard
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















