SWISSCURLING Mixed Doubles Championship
Curling Scores
SWISSCURLING Mixed Doubles Championship
Feb 26 - Mar 1, 2020
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Perret/Rios Glarus, SUI |
![]() |
3 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | X | 8 | ||
| Berset/Gloor Bern, SUI |
0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | X | 3 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Perret/Rios
| Games: | 9 |
| Record: | 8W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 10.44 |
| PA/G: | 6.91 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.41 |
Berset/Gloor
| Games: | 6 |
| Record: | 1W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 6.74 |
| PA/G: | 9.13 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.36 |
| Force Efficiency: | 0.31 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Perret/Rios
Berset/Gloor
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















