Alberta Winter Games U15
Curling Scores
Alberta Winter Games U15
Feb 14 - 16, 2020
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Hannah Northwood , AB |
![]() |
0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 6 | ||
| Morgan Deschiffart , AB |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Hannah Northwood
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.81 |
| PA/G: | 7.42 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.08 |
Morgan Deschiffart
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.45 |
| PA/G: | 9.39 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.41 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.13 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Hannah Northwood
Morgan Deschiffart
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












