SaskTel Tankard
Curling Scores
SaskTel Tankard
Jan 29 - Feb 2, 2020
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Ryan Deis Fox Valley, SK |
![]() |
0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 5 | ||
| Ben Gamble Regina, SK |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 4 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Ryan Deis
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 5.53 |
| PA/G: | 7.02 |
| Hammer Efficiency: | 0.22 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.36 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Ben Gamble
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 5.00 |
| PA/G: | 7.22 |
| Hammer Efficiency: | 0.18 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Ryan Deis
Ben Gamble
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Ryan Deis | ||
| Ben Gamble | ||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















