Ontario U21 Boys Provincials
Curling Scores
Ontario U21 Boys Provincials
Dec 27 - 30, 2019
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Nicholas Bissonnette Coldwater, ON |
![]() |
2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 1 | 0 | X | 8 | ||
| Owen Purdy Kingston, ON |
0 | 4 | 0 | 4 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | X | 11 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Nicholas Bissonnette
| Games: | 7 |
| Record: | 3W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.25 |
| PA/G: | 7.30 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.15 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Owen Purdy
| Games: | 8 |
| Record: | 7W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.87 |
| PA/G: | 7.18 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Nicholas Bissonnette
Owen Purdy
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














