BC Men's Thompson-Okanagan Playdown
Curling Scores
BC Men's Thompson-Okanagan Playdown
Dec 13 - 15, 2019
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Jeff Richard Kelowna, BC |
0 | 3 | 2 | 0 | 1 | 0 | 3 | 3 | X | 12 | ||||
| Grant Olsen Kamloops, BC |
![]() |
1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | X | 3 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Jeff Richard
| Games: | 1 |
| Record: | 1W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 15.00 |
| PA/G: | 3.75 |
| Hammer Efficiency: | 1.00 |
| Steal Defense: | 0.00 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Grant Olsen
| Games: | 2 |
| Record: | 1W - 1L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 4.74 |
| PA/G: | 8.95 |
| Hammer Efficiency: | 0.13 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.20 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Jeff Richard
Grant Olsen
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Jeff Richard | ||
| Grant Olsen | ||
Recent News
Recent
April 24, 2026
After emerging on the global stage at senior level last month, Katie McMillan is feeling all the more ready for the challenge as she and partner Angus Bryce prepare to represent Scotland at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva over the next week (April 25 - May 2).
-
April 23, 2026
-
April 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















