Bele Wrana Memorial
Curling Scores
Bele Wrana Memorial
Dec 6 - 8, 2019
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Vermelin/Wingfors , SWE |
0 | 2 | 0 | 3 | 1 | 0 | 1 | 0 | 7 | |||
| Andersson/Granbom Skutskar, SWE |
![]() |
3 | 0 | 1 | 0 | 0 | 4 | 0 | 1 | 9 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Vermelin/Wingfors
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.83 |
| PA/G: | 10.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.45 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Andersson/Granbom
| Games: | 5 |
| Record: | 5W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.32 |
| PA/G: | 7.37 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Vermelin/Wingfors
Andersson/Granbom
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 14, 2026
-
February 27, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













