Curl Mesabi Classic
Curling Scores
Curl Mesabi Classic
Nov 29 - Dec 1, 2019
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Laura Walker Edmonton, AB |
0 | 0 | 1 | 0 | X | X | X | X | 1 | |||
| Krista McCarville Thunder Bay, NONT |
![]() |
1 | 4 | 0 | 2 | X | X | X | X | 7 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Laura Walker
| Games: | 7 |
| Record: | 6W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.16 |
| PA/G: | 5.58 |
| Hammer Efficiency: | 0.58 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Krista McCarville
| Games: | 7 |
| Record: | 7W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.33 |
| PA/G: | 4.58 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.79 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Laura Walker
Krista McCarville
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Laura Walker | ||
| Krista McCarville | ||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















