Kamloops Junior Spiel
Curling Scores
Kamloops Junior Spiel
Nov 1 - 3, 2019
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Colorado Marr , BC |
0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 4 | |||
| Erik Colwell , BC |
![]() |
1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 5 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Colorado Marr
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.16 |
| PA/G: | 7.74 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.77 |
| Steal Efficiency: | 0.12 |
Erik Colwell
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.21 |
| PA/G: | 7.14 |
| Hammer Efficiency: | 0.09 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.22 |
| Steal Efficiency: | 0.44 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Colorado Marr
Erik Colwell
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















