Tallinn Ladies International Challenger
Curling Scores
Tallinn Ladies International Challenger
Nov 1 - 3, 2019
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Anna Kubeskova Prague, CZE |
4 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | X | 8 | |||
| Michala Nadherova Prague, CZE |
![]() |
0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | X | 5 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Anna Kubeskova
| Games: | 8 |
| Record: | 7W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.28 |
| PA/G: | 3.97 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.44 |
Michala Nadherova
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.36 |
| PA/G: | 8.85 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.39 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Anna Kubeskova
Michala Nadherova
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Anna Kubeskova | ||
| Michala Nadherova | ||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















