Stu Sells Toronto Tankard
Curling Scores
Stu Sells Toronto Tankard
Oct 3 - 6, 2019
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Chelsea Brandwood Listowel, ON |
0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 4 | |||
| Cathy Auld Kingston, ON |
![]() |
0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 5 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Chelsea Brandwood
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.59 |
| PA/G: | 6.34 |
| Hammer Efficiency: | 0.28 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Cathy Auld
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 6.73 |
| PA/G: | 5.45 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.68 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Chelsea Brandwood
Cathy Auld
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Chelsea Brandwood | ||
| Cathy Auld | ||
Recent News
Recent
March 31, 2026
Scotland's Team Whyte wasted no time in registering their fourth successive win at the LGT World Men’s Curling Championship as they defeated a dangerous Italy team 9-3 in the minimum six ends in Utah.
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















